Аналіз на встановлення біологічного батьківства |
|
Ілюстрація / Світлина: з відритих джерел Щоб зменшити ймовірність похибки при проведенні аналізу на встановлення біологічного батьківства, рекомендується дотримуватися нескладних правил.
Трапляється так, що чоловік не впевнений у тому, чи дійсно він є батьком дитини. Встановити істину в такому випадку допомагає аналіз на встановлення біологічного батьківства. Використовується для цього тест ДНК. Він дозволяє довести на 99,999% ймовірність батьківства або на 100% його відсутність. Дослідження може проводитися за бажанням людини, при цьому не потрібне направлення від лікаря. Крім того, лабораторний аналіз інколи виконується при судових тяжбах, коли необхідне доведення батьківства. Особливості дослідженняПри проведенні тесту ДНК використовується молекулярно-генетичний метод. Його принцип базується на дослідженні та порівнянні алелів локусів. Так називаються спеціальні ділянки в клітинах, у яких міститься ДНК. В кожному локусі прописана точна адреса гена, а також міститься інформація про ознаку, наприклад, колір очей. Саме ці гени передаються від батька до дитини. При проведенні тесту на ДНК порівнюються алелі, по яким можна визначити, чи дістався той або інший ген від батька дитині. Для виявлення біологічного батьківства зазвичай досліджують 20-25 локусів, при цьому в кожному шукають хоча б по одному схожому алелю. Якщо вдається знайти збіг, йдеться про родинні зв’язки з ймовірністю 99,75-99,99%. Значна похибка може бути у випадках, коли не використовується біологічний матеріал матері, родинний зв'язок якої не потрібно доводити. Довести батьківство на 100% неможливо, лише його відсутність. Більше про особливості проведення аналізу на встановлення батьківства можна дізнатися за посиланням https://nikolab.com.ua/uk/prices/1500-2/. Як проводиться тест ДНК?Для проведення аналізу на встановлення біологічного батьківства використовується букальний зішкріб. Так називається мазок, взятий із внутрішньої сторони щоки. Взяття матеріалу для дослідження неінвазивне та повністю безпечне для людини, саме через це забір можна робити навіть у новонароджених. Ніякої шкоди організму процедура не наносить. Зразки біологічного матеріалу дитини та ймовірного батька відправляються в лабораторію для проведення тесту ДНК. Результати дослідження зазвичай готові через 7 днів. Можливі два варіанти:
Підготовка до аналізу та важливі моментиЩоб зменшити ймовірність похибки при проведенні аналізу на встановлення біологічного батьківства, рекомендується дотримуватися нескладних правил підготовки:
Після взяття зразків біологічного матеріалу рекомендується прополоскати рот звичайною водою. Немовляті слід дати трохи випити води з пляшечки. Варто знати, що тест ДНК на встановлення батьківства не може проводитись у випадку, коли в одного з учасників дослідження була пересадка кісткового мозку чи стовбурових клітин. Якщо протягом 3-х місяців до аналізу виконувалося переливання крові, обов’язково потрібно попередити лаборанта про це та вказати, коли й у кого була процедура. Зробити тест ДНК можна лише в акредитованій лабораторії, яка має відповідну ліцензію, наприклад, у «НІКОЛАБ» https://nikolab.com.ua/uk/. Сучасне обладнання та досвідчені співробітники — гарантія достовірності результатів. Интересные новости всегда под рукой в нашем Telegram-канале
| |
27.06.2023 11:07 999 |
Комментарии: 0 | |