Як діють компресійні панчохи: науковий аналіз цієї простої речі

06.10.2023 в 18:49
364
Як діють компресійні панчохи: науковий аналіз цієї простої речі
Ілюстрація / Світлина: з відритих джерел
Компресійні колготки допоможуть поліпшити якість життя. Однак, підбір компресійних виробів має здійснюватися індивідуально і під наглядом фахівця.

Принципи компресії та фізіологія кровообігу

Компресійні колготки — це не просто модний аксесуар, а медичний виріб, розроблений з урахуванням останніх досягнень у галузі фізіології та медицини. Вони мають високоефективний вплив на кровообіг і венозні структури.

Основа їхньої дії лежить у застосуванні компресії або стиснення, що чиниться на венозні стінки та м'язи ніг. Цей механізм допомагає активізувати кровоносний потік, полегшуючи роботу венозної системи та знижуючи ризик розвитку варикозних вен.

як діють компресійні панчохи

Фізіологія компресії

Сутність компресії полягає у створенні градієнта тиску, що збільшується від нижньої частини ноги до верхньої. Це сприяє переміщенню крові вгору, проти сили тяжіння. Цей ефект має наукове обґрунтування і корелює з фізіологічними процесами в організмі. Особливо важливим є використання компресійних виробів для осіб, які довгий час проводять на ногах або сидять.

Різні рівні компресії та їх застосування

Під час розгляду різних рівнів компресії слід мати на увазі, що компресійні колготки класифікують за класами, кожен з яких призначено для розв'язання конкретних медичних завдань. Наприклад, компресійні колготки класу 2 чинять тиск у межах 23-32 мм рт. ст. і найчастіше використовуються після операцій або в разі хронічних захворювань вен. Клас 1 включає вироби з тиском від 18 до 21 мм рт. ст., які рекомендують для профілактики варикозу в осіб, які проводять багато часу у вертикальному або сидячому положенні.

Найвищі рівні компресії (клас 3 і 4) застосовують для лікування серйозних венозних захворювань, таких як тромбози й трофічні виразки.

Дослідження про позитивні ефекти компресійних панчіх

Наукові дослідження підтверджують позитивний вплив компресійних колготок не тільки на варикозне розширення вен, а й на зменшення симптомів хронічної венозної недостатності, поліпшення загального кровообігу і навіть запобігання ускладненням після операцій.

У низці досліджень також вказується, що регулярне використання цих виробів може знизити рівень втоми та болю в ногах на 30-40%. Лікарі часто рекомендують застосовувати компресійні вироби навіть для поліпшення аеробної продуктивності та прискорення відновлення після фізичних навантажень.

компресійні колготки

Протипоказання та обмеження використання

Попри безліч переваг, компресійні колготки мають певні протипоказання. Крім згаданих шкірних захворювань і порушень артеріального кровотоку, їх не рекомендується використовувати в разі цукрового діабету, наявності відкритих ран та інфекцій на ногах. Також обережності слід дотримуватися в разі гострого тромбофлебіту та індивідуальної непереносимості матеріалів.

Завжди необхідно консультуватися з лікарем перед застосуванням компресійних виробів, особливо якщо у вас є хронічні захворювання або ви перебуваєте на певних етапах вагітності.

Де придбати якісні компресійні колготки в Україні?

Якщо ви вирішите включити ці дивовижні вироби у свій режим здоров'я, ви можете знайти широкий асортимент якісних компресійних колготок і виробів проти варикозу на сайті Ortomed. Цей інтернет-магазин, що базується в Житомирі та обслуговує клієнтів по всій Україні, пропонує різноманітні продукти для різних медичних і профілактичних потреб. Кожен покупець зможе знайти оптимальне рішення для себе.

Використовуючи компресійні колготки, ви можете істотно поліпшити якість свого життя. Однак не забувайте, що підбір компресійних виробів має здійснюватися індивідуально і під наглядом фахівця. Завжди краще проконсультуватися з лікарем перед початком використання цієї продукції.

Интересные новости всегда под рукой в нашем Telegram-канале
Аватар nomid Дмитрий Вовчок / nomid
Главред GolosInfo
06.10.2023 18:49 364
5.0 // 1
Комментарии: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.