06:36, Среда, 20.01.2021

Як не стати жертвою аферистів при пошуку роботи за кордоном?

01.12.2020 в 13:39
529
Як не стати жертвою аферистів при пошуку роботи за кордоном?
Іллюстрація / Світлина: з відкритих джерел

Ми розповімо про те, за якими ознаками можна відрізнити легальне агентство по працевлаштуванню за кордоном від тих, під якими маскуються аферисти.

Останнім часом в Україні з'явилося і активізувалася велика кількість аферистів і шахраїв, які видають себе за легальні фірми по працевлаштуванню за кордоном. Вони пропонують роботу в Польщі і других країнах, але все що отримує людина це втрачені кошти.

Для громадян України існує два способи працевлаштування за кордоном: самостійно і за сприяння юридичних осіб та індивідуальних підприємців, що мають спеціальний дозвіл (ліцензію) на здійснення діяльності, пов'язаної з працевлаштуванням за межами України. В такому випадку робота в Польщі для сімейних пар, або студентів повністю безпечна і людині не треба переживати за те, що її обдурять. Якщо громадянин їде сам, то вся відповідальність за пошук роботи і відносин з роботодавцем покладається на нього.

У даній статті ми розповімо про те, за якими ознаками можна відрізнити легальне агентство, що надає послуги з працевлаштування за кордоном від тих, під якими маскуються аферисти і таким чином убезпечити себе, не стати жертвою шахрайства і не опинитися в складній ситуації за кордоном. Тому перед тим як укладати договір і виїжджати на роботу за кордон слід вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання стосовно до Вас обману.

В першу чергу важливо знати, що для того, щоб легально здійснювати діяльність з працевлаштування громадян України за кордон, фірма або індивідуальний підприємець повинен отримати спеціальний дозвіл (ліцензію).

Всі фірми без винятку в будь-якій країні підлягають державній реєстрації як суб'єкти господарювання. Тому, звертаючись до їхніх послуг, обов'язково слід попросити пред'явити ліцензію на здійснення даного виду діяльності, поцікавитися номером реєстраційного посвідчення.
робота за кордоном
На сайті організації так само повинен бути зазначена не тільки юридична адреса, ПІБ посадових осіб, міські і мобільні телефони і інша контактна інформація, а й ліцензія на здійснення рекламованої діяльності з номером реєстраційного посвідчення. Так само слід звернути увагу, на які країни і спеціальності отримана ліцензія, тому що фірма має право працювати тільки з роботодавцем з конкретної країни з конкретної спеціальності, а так само звернути увагу на терміни дії ліцензії. Наприклад: українська фірма, що має ліцензію на працевлаштування різноробочих в Польщі, не має права працевлаштовувати фахівців в області комп'ютерних технологій.

І ще, зверніть увагу, фірми, що мають ліцензію на працевлаштування громадян України за кордоном, не мають права здійснювати свою діяльність після закінчення терміну, на який видана ліцензія. Зв'язуючись з фірмою, у якої термін ліцензії закінчився, ви ризикуєте стати ошуканими — невиконання обіцяних послуг, зникнення організації приведе до того, що ви в чужій країні з абсолютно іншим укладом життя, культурою, законами без грошей, документів і будь-яких юридичних гарантій.
Аватар nomid Дмитрий Вовчок / nomid
Главред GolosInfo
01.12.2020 13:39 529 0
Комментарии: 0
Оставляя комментарий на нашем сайте, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение. Пользователи, которые систематически нарушают правила, а также размещают спам — будут заблокированы!
avatar
  • Код: