Звіт про доступність приміщення аптеки: важливість та виконання законодавчих вимог

03.06.2024 в 19:05
452
Звіт про доступність приміщення аптеки: важливість та виконання законодавчих вимог
Ілюстрація / Світлина: з відритих джерел
Звіт про доступність приміщення аптеки має на меті забезпечити розуміння рівня доступності та виявлення можливостей для подальшого поліпшення.

Доступність приміщень громадського користування, зокрема аптек, для людей з інвалідністю є надзвичайно важливою складовою забезпечення рівних можливостей та комфорту для всіх громадян. Цей аспект набуває особливої актуальності в сучасних умовах, коли суспільство прагне до інклюзивності та врахування потреб всіх верств населення.

З 2019 року в Україні діє закон, який зобов’язує всі громадські приміщення, включаючи аптеки, отримати звіт про доступність приміщення аптеки від експерта.

Цей закон був прийнятий для забезпечення відповідності приміщень стандартам доступності, що включає не тільки фізичну доступність (відсутність бар'єрів для пересування), але й інформаційну доступність (наявність вказівників, аудіовізуальних засобів інформації тощо).

Важливість доступності аптек

доступність приміщення аптеки

Доступність аптек є критичною для забезпечення основних прав людини на медичну допомогу. Люди з інвалідністю, включаючи людей з порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших, повинні мати змогу безперешкодно потрапити до аптеки, отримати консультацію фармацевта та придбати необхідні ліки.

Забезпечення доступності також сприяє покращенню якості життя та соціальній інтеграції осіб з інвалідністю.

Законодавчі вимоги щодо доступності

Закон, який набув чинності у 2019 році, зобов'язує всі аптеки пройти експертизу та отримати звіт про доступність приміщення для людей з інвалідністю. Це означає, що кожна аптека повинна мати:

Безбар'єрний вхід

Наявність пандусів, широких дверей, автоматичних дверей тощо

Внутрішній простір

Достатньо місця для маневрування інвалідних візків, спеціально обладнані каси або прилавки

Санітарні умови

Доступні туалетні кімнати, якщо вони передбачені

Інформаційна доступність

Чітко видимі та зрозумілі вказівники, доступні для людей з порушеннями зору та слуху

БТІ надає звіт про доступність

Бюро технічної інвентаризації (БТІ) https://advokat-bti.com.ua/ua/ є організаціями, які мають повноваження та експертність у наданні послуг з оцінки доступності приміщень. Спеціалісти БТІ проводять ретельний аналіз приміщень аптек, перевіряють відповідність нормам та стандартам, що діють у сфері доступності. Вони надають висновки та рекомендації щодо необхідних змін для забезпечення повної доступності.

звіт про доступність приміщення аптеки

Процес отримання звіту від БТІ включає декілька етапів:

  • Оцінка поточного стану приміщення: фахівці БТІ проводять обстеження приміщення аптеки.
  • Складання звіту: на основі обстеження складається детальний звіт з рекомендаціями щодо поліпшення доступності.
  • Корекція умов: аптека вносить зміни відповідно до рекомендацій, після чого проводиться повторне обстеження для підтвердження виконання вимог.

Забезпечення доступності аптек не тільки сприяє дотриманню законодавства, але й демонструє відповідальне ставлення до всіх клієнтів, підвищуючи рівень обслуговування та довіру з боку споживачів. Впровадження цих заходів є важливим кроком до створення інклюзивного та комфортного середовища для кожного громадянина України.

 

Интересные новости всегда под рукой в нашем Telegram-канале
Аватар nomid Дмитрий Вовчок / nomid
Главред GolosInfo
03.06.2024 19:05 452
5.0 // 3
Комментарии: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.